Bolesność twarzy po zastosowaniu znieczulenia stomatologicznego

Tydzień temu byłam u stomatologa, podano mi znieczulenie miejscowe. wieczorem gdy znieczulenie zaczeło przechodzić zaczełam odczuwać silne ból prawej strony twarzy, która została wcześniej znieczulona. Minął tydzień ból nie jest już tak silny jednak nadal go odczuwam. Czy może to być spowodowane znieczuleniem?

Witam!
Powiedziałbym, że znieczulenie powodowało zniesienie tych dolegliwości, jak przestało działać to dolegliwości były silniejsze. Istnieje także niewielka szansa, że został naruszony nerw twarzowy, ale to też powinno po jakimś czasie ustać. Jeżeli nie przestanie to radziłbym udać się do neurologa.
Pozdrawiam.