Ucisk w przełyku po podaniu znieczulenia stomatologicznego

Mam pytanie,dzisiaj miałam wizytę u stomatologa,podczas znieczulenia miejscowego niestety strzykawka nie wytrzymała i zawartość dostała sie do moich ust,ponadto został zapisany mi antybiotyk Clindamycin,po zazyciu taletki zaczęłam odczuwac bardzo mocny ucisk w przełyku oraz podczas przełykania,borykam sie z tym cały czas ,połykanie i wydychanie powietrza sprawia mi ból,co może byc przyczyna..bede wdzieczna za odpowiedz

Clindamycin jest dość dużą tabletką i może w czasie połykania dochodzić do podrażnienia ścian przełyku co objawia się bólem. Na szczęście jest to dolegliwość przemijająca. Pozdrawiam

Środek do znieczulenia miejscowego nie ma negatywnego wpływu na błone przełyku , jeżeli połknęła Pani trochę środka do znieczulani to może Pani mieć znieczuloną błonę śluzową języka i dlatego towarzyszą temu dziwne odczucia , jednak zalecałbym powstrzymanie się od spożywania czegokolwiek w tymmleków do momentu ustąpienia objawów znieczulenia