Znieczulenie zęba przy chorobie Hashimoto

Witam mam ponownie pytanie do stomatologa: dziś zadałam tu pytanie dotyczące wpływu znieczulenia i dostałąm informacje, że osoby które maja nadciśnienie i choroby tarczycy powinny mieć indywidualnie dobrane znieczulenie. Ja mam haszimoto czy powinnam mieć inne znieczulenie od tradycyjnie stosowanego? dziękuje za odpowiedz

Witam,
Leki stosowane do znieczuleń w stomatologii mogą zawierać dodatkowe skladniki obkurczające naczynia krwionośne aby zwiększyc miejscowe działanie leku. Własnie tych dodatkowych składników przy opisanych przez Panią schorzeniach należy unikać. Lekarz przed podaniem znieczulenia z pewnością zbierze od Pani wywiad dotyczący zdrowia i dobierze odpowiedni dla Pani lek. Mamy ich w tej chwili pełną gamę, więc możemy znieczulać pacjentów równiez obciążonych chorobami ogólnymi.
Pozdrawiam,
Joanna Rąpała