Jak bezboleśnie oczyścić zęba bez znieczulenia?

do stomatologa - nie chce zadnego znieczulenia zadnej igly odpada - jak inaczej bez bolesnie zrobic oczyscic zeba ? w polsce bardzo zacofana jest stomatologia nie ma laserow ktore zastepuja wiertla - bylem w Niemczech i tam sa gabinety gdzie wcale nie ma wiertarek zero a tylko stoi nowoczesny laser i nawet glebokie dziury czysci wypala sie laserem - zero bolu - ale drogo bardzo - w polsce nie ma takiego lasera?

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

oczywiście że są w Polsce dostępne zarówno lasery do opracowania tkanek twardych zęba jak i piaskarki abrazyjne - i to w wielu gabinetach - jednak ceny również są wyższe w stosunku do tradycyjnego opracowania ubytku
zapraszam i pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

W Polsce również są dostępne lasery do opracowywania ubytków próchnicowych. Innym sposobem jest użycie abrazji powietrznej. Co do samych znieczuleń - wielu pacjentów korzysta ze znieczulenia komputerowego - co prawda używa się igły, jednak jest tak mała i cienka, że prawie jej nie czuć, a do tego jest mniejsza dawka leku oraz niższe ciśnienie podczas podania. Nieporównywalne odczucia do znieczulenia konwencjonalnego.