Stosowanie leków po znieczuleniu zębów

Witam. Dzisiaj miałam leczoną 6 i 7 w znieczuleniu. Po około 8h, gdy jadłam obiad, strasznie zaczęła mnie boleć 5. Czy to jest efekt po znieczuleniu, czy po prostu 5 też jest chora? Dodam że dentysta nie widział nic, żeby leczyć 5 i nigdy wcześniej mnie ona nie bolała. Pozdrawiam

Bez zdjęcia RTG zębów 7,6,5 nie można stwierdzić czy objawy pochodzą od 5 czy od leczonych 6 i 7. Często, przy głębokich ubytkach, po ustąpieniu działania znieczulenia, mogą pojawić się dolegliwości bólowe. Jeśli po 3 dniach nadal będą trwać proszę zgłosić się do lekarza, który przeprowadzał zabieg w celu kontroli.

Lek. dent. Agata Duda

w dniu leczenia wielu pacjentów reaguje bólem w okolicy zabiegu - nawet zwykłe opracowanie ubytku to uraz dla zęba - najczęściej dolegliwości ustępują
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk