Dawka znieczulenia do usuwania ósemki

Witam, w środę mam mięć wyrwaną ósemkę bardzo się boje, ponieważ po znieczuleniach i tak czułam np. wiercenie. Do wyrwania zęba jest zwiększona dawka znieczulenia? i czy bardzo boli?. Pozdrawiam.

Zabieg usuwania zębów jest zawsze przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Na podstawie informacji uzyskanych z wywiadu ( proszę wspomnieć lekarzowi przed rozpoczęciem zabiegu, że słabo na Panią działały dotychczasowe znieczulenia ) specjalista dobierze właściwe dla Pani znieczulenie oraz jego dawkę. Gdyby zdarzyło się, iż w trakcie zabiegu poczułaby Pani ból ( znieczulenie znosi czucie bólu, ale nie dotyku! ) proszę szybko poinformować lekarza - wdroży właściwe postępowanie, aby zabieg był bezbolesny.

Lek. dent. Agata Duda

obecne metody i środki znieczulające dają 100 gwarancję bezbolesności zabiegów stomatologicznych
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk