Możliwość wyrwania dolnej i górnej ósemki

Czy wyrwanie ósemek znajdujących się po lewej stronie na zdjęciu rtg będzie boleć? co myślicie u ich ułożeniu? mogę wyrwać dolny i górny za jednym razem? http://pl.tinypic.com/r/2z8uxbc/8

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

ze względu na ułożenie do ekstrakcji są dolne 8 - co do górnej to na rty wygląda prawidłowo ale możliwe że jest przechylona w stronę policzka - wtedy również lepiej ją usunąć
ekstrakcja przy prawidłowym znieczuleniu nie jest bolesna - objawy po zabiegu zależą głównie od tego czy pacjent zastosuje się do zaleceń lekarza
oczywiście można wykonać dwie ekstrakcje na jednym zabiegu - wszystko zależy od pacjenta
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Usunięcie zęba nie jest bolesne - obecnie stosowane środki znieczulające całkowicie znoszą czucie bólu.
Można usunąć oba zęby na jednej wizycie, jednak powinien się Pan zastanowić czy warto - trzeba liczyć się z tym, iż po zabiegu mogą pojawić się dolegliwości bólowe.