Czy można normalnie myć zęby po ekstrakcji?

Wczoraj (13.12.2017) odbyłam zabieg ekstrakcji dolnej ósemki. Tampon wyjęłam mniej więcej po godzinie zgodnie z zaleceniem, lecz wcześniej napiłam się wody omijając dane miejsce, niestety trochę wsiąkło w opatrunek, który wyjęłam chwilę po tym. Ból był nieznośny ale leki przeciwbólowe trochę pomogły, jednak najbardziej obawiam się tego, iż skrzep może wypaść. Nie jestem w stanie otworzyć buzi na tyle, aby zobaczyć jak się ma rana, więc czy poprzez jakieś konkretne objawy mogę zacząć się niepokoić? Poza tym co z płukaniem ust jak i myciem zębów? Kiedy mogę płukać lekko usta i czy może to być woda z solą, oraz kiedy mogę zacząć myć zęby? Spróbowałam dzisiaj rano ale praktycznie ominęłam miejsce po zabiegu z obaw, że mogę coś naruszyć. Będę wdzięczna za odpowiedzi.

Dzień dobry,
gojenie po usunięciu zębów 8 jest zawsze trudniejsze niż w przypadku pozostalych zębów. Proszę uważać na jedzenie i picie tą strona, szczoteczką proszę nie zbliżać się do rany. Szczękościsk powinien stopniowo puszczać - jest to normalne. Z płukaniem proszę robić to delikatnie aby nie wypłukać skrzepu.
pozdrawiam zdrowo :-)
Grzegorz Gdula