Czy można pobudzić oczy do produkcji łez?

czy można pobudzić oczy do produkcji łez. MOJE OCZY NIE PRODUKUJA ICh.OCZY pięka .palą i bolą.Wykorzystałam wszystkie metody i wykluczyłam wszystkie choroby poprzez badania i konsultacje.Teraz wołam pmóżcie.Mam 20 lat

Witam.jest istotne czy Pani choruje ogólnie na chorobę ukladową tkanki łącznej lub stawów. Bada się to u internisty. Bardzo rzadko w Pani wieku występuje suche oko u zdrowego. Po badaniach jeżeli nic nie wyjdzie dobrą metodą są sterydy miejscowo a następnie zatyczki do punktów łzowych. Pozdrawiam serdecznie