Czy można podać atropinę małemu dziecku?

Witam, czy po wkropleniu atropiny 1% do oczka zdrowego możliwe jest zezowanie tego oka? Córka nosi okulary ( 6 oko prawe, 4,5 oko lewe). Przez 4 miesiące zasłanialiśmy oko "zdrowsze", celem uaktywnienia oka chorego, zezującego. Teraz lekarz kazał nam zakraplać atropinę 3 razy w tygodniu po 1 kropli. Po pierwszym zakropleniu oko niezezujące, po zdjęciu okularów zaczęło zezować. czy tak ma być, czy mamy natychmiast odstawić atropinę. Wizyta kolejna w maju. Bardzo, bardzo proszę o odpowiedź.

witam. Stosowaliście obturację ,czyli zasłanianie a teraz stosujecie penalizację czyli ukaranie oka zdrowego Atropiną.Powiem tak: 1% Atropina jest to duża dawka. Zależy w jakim wieku dziecko i ile waży. Okularów nie zdejmujemy chyba ze dziecko śpi.Szkoda że lekarz nie wytłumaczył co robi i po co. Pozdrawiam serdecznie