Czy dziecko z badaniem dna oka powinno zakraplać atropiną 0,5%?

Dzień dobry, Posiadam skierowanie na badanie dna oka dla mojego syna 3 letniego. Lekarz prowadzący okulista stwierdził iż dziecku mam zakraplać atropiną 0,5% 5 dni wcześniej dwa razy w ciągu dnia. Mam pytanie czy to jest normalna procedura przy badaniu dna oka? Szukając informacji dowiedziałem się, że można zakraplac oczy tuż przed wizytą. Dziecko uczęszcza codziennie do przedszkola. Czy w związku z tym nie będzie miało kłopotów ze wzrokiem? Pozdrawiam Krzysztof Szkudlarek

Witam.
Zakrapianie oczu przed wizyta 0,5% Atropina u 3 letniego dziecka jest standardowym ba daniem w tym wieku. Oczywiście przez kilka dni dziecko będzie widziało gorzej .
Pozdrawiam