Badanie oczu u 8-latki z podaniem kropli

Moja córka (lat8) za kilka dni ma mieć badanie oczu z podaniem kropli Tropicamid 3x co 15min. w ciągu godziny przed badaniem. Ma lekką nadwzroczność, poza tym wszystko ok. Czy takie badanie jest konieczne? Dlaczego mam zakropić 3x (w ulotce jest 1x)? Boję się powikłań u dziecka po tym badaniu :(

Piotr Pilarski

Badanie zapewne ma ocenić dno oka. Nie mogę się wypowiedzieć czy jest konieczne bo nie znam dziecka. Niektórzy okuliści zalecają 3x inni sami zakraplają 1x teoretycznie 3x powinno być skuteczniejsze. Żadne badanie nie jest obowiązkowe i może Pani z niego zrezygnować.

Pozdrawiam.

Witam.
Prawidłowe przygotowanie pacjenta w wieku 8 lat do badania , którego celem jest określenie aktualnej wady wzroku to podawanie 1% Atropiny 2 x dziennie przez 6 dni.
Pozdrawiam