Jak prawidłowo przeprowadza się badanie wzroku u pięciolatków?

Witam! Jak prawidlowo przerowadza sie badanie wzroku u pieciolatkow. Czy jest potrzebne uzycie kropel zwanych potocznie atropina. Z gory dziekuje za odpowiedz.

Tak. zawsze 1x w życiu należy zbadać dziecko po zakropleniu atropiną, oczywiście jeśli wstępne badanie okulistyczne wykazuje odchylenia od normy. mam na myśli ze dziecka zdrowego okulistycznie nie kropimy.