Badanie oczu u 8-letniego dziecka z podaniem kropli Tropicamid

Czy badanie oczu u 8 letniego dziecka z podaniem kropli tropicamid (3x co 15minut) przed badaniem jest bezpieczne? Dziecko ma lekka nadwzroczność, po za tym wszystko ok. Boję się skutków ubocznych podania kropli. Corka miala juz alergię polekową na Ibufen Forte, dlatego boję się nowych, nieznanych leków. Co robić?? Proszę o poradę, badanie mamy zaplanowane ze kilka dni. Następnego dnia po planowanym badaniu wyjezdzamy, więc w razie czego nie bede miala lek. pod ręką :/

Lek. Katarzyna Szymczak

Niestety nie da się przwidzieć reakcji dziecka na podany lek. Rozumiem, że krople będą podawane przed badaniem/zabiegiem okulistycznym, jest to konieczne aby rozszerzyć źrenicę.
Pozdrawiam