Ból kłujący lewego oka u 7,5 rocznego dziecka

witam moja córka ma 7.5 roku często narzekała na ból kłujący lewego oczka juz od czterech lat; oczka badane miała trzy lata temu i nie stwierdzono zadnej wady teraz byłam u okulisty i wyszło jej ze ma +2.5 op i +2.75 ol okulista przepisał jej po 1,5 na oba oczka okularki dzisiaj właśnie odebrałyśmy i je nosi i moje pytanie brzmi czy na pierwszy raz po założeniu okularków moze mieć obraz zamazany czy nie ? i jak to mozliwe jest ze w 1 badaniu nie było wady a teraz jest .a tez mówiła ze oko boli

Witam.
Aby poprawnie stwierdzić obiektywną wadę wzroku u dziecka 7 letniego należy przed badaniem przez około 3-4 dni zakrapiać oczy Atropiną , celem porażenia mięśnia akomodacyjnego.
Pozdrawiam