Różne wyniki badania wzroku a astygmatyzm

Witam, niedawno zdecydowałam się na soczewki kontaktowe. Na badaniach wyszło, że mam astygmatyzm. Moja wada to OP -3.00 OL -2.5/-0.75/090. Tydzień temu u innego okulisty podczas kontroli wyszło, że moja wada to OL-2.5 OP -2.5. Kiedy zapytałam o astygmatyzm Pani stwierdziła, że jest on mały tj. -0.25 lub -0.5 i nie trzeba go korygować. Czy powinnam się skonsultować z innym okulistą? Czy rzeczywiście takiej wady nie należy leczyć? Czemu te badania wyszły inaczej?

Witam.wynik badania zależy od nawilżenia oka w momencie badania. Jeżeli widzi Pani dobrze w soczewce bez cylindra to nie trzeba go korygowac.Natomiast jeżeli widzi Pani lepiej z cylindrem,to takie soczewki są dostępne. Minimalny astygm. w soczewkach to 0,75 cyl.Pozdrawiam