Czy przy niewielkim astygmatyzmie można nosić soczewki asferyczne zamiast torycznych?

Witam, Noszę soczewki toryczne , moja wada to: OP: -1.50/-0.75/90 OL: -1.25/-0.75/80 Bardzo chciałbym zamienić soczewki toryczne na soczewki asferyczne. Słyszałem, że przy niewielkim astygmatyzmie (do -1.0) można nosić soczewki asferyczne zamiast torycznych. Proszę o odpowiedź czy jest to możliwe i jak dobrać takie soczewki do mojej wady? Pozdrawiam

Witam. Asferyczne soczewki np Cooper Vision to soczewki o asferycznej przedniej powierzchni soczewki ,mały astygmatyzm to 0,25 i 0,5 Dptr cyl.Myśle że nie będzie Pan dobrze widział bez cylindra,ale można spróbować.Pozdrawiam