Czy można podać ciężarnej lek przeciwbólowy?

Witam. Jestem obecnie w 38 tyg ciąży..w 23 założony został szew okrężny na szyjkę macicy z uwagi na jej skracanie się. W tamtym tyg lekarz prowadzący ciążę próbował zdjąć szew....próba. Nie powiodła się zostałam odesłana do szpitala. Na IP szew próbowało usunąć 2 lekarzy i położna....ból nie do opisania....próba nie uda...dziś 38 tydz kolejna próba nie udana. Jutra mam pojechać do innego szpitala....bardzo się boje ze szew znowu nie zostanie wyjęty a ból będzie podobny. Czy istnieje możliwość podania mi leku przeciwbólowego?

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze tak proszę koniecznie kierowac się zaleceniami lekarza badającego