Czy można podać dziecku kolejną dawkę szczepionki przeciwko WZW B?

Moje dziecko zostało zaszczepione podwojna dawka Wzw b (pierwsza dawka normalnie po urodzeniu natomiast druga wedlug schematu 6w1 i plus jeszcze osobno Wzw b czyli Wzw podwojnie ) czy podać trzecią dawkę? dziecko ma już 10 miesięcy, czy czekać i podac po roku? Dodam iż dziecko po szczepieniu ma przebarwienia skórne czy szczepic czy nie?

Lek. Michał Lenard

Dziecko nie powinno przyjmować podwójnej dawki drugiej szczepionki. Sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego, który oceni przebarwienia skórne, w razie potrzeby zleci odpowiednie badania i zdecyduje o tym, czy i kiedy należy podać kolejną szczepionkę. Pozdrawiam!