Czy można poddać się zabiegowi IPL po odstwieniu Azytromycyny?

witam, jeżeli od czasu odstawienia AZYTROMYCYNY minęły 3 tygodnie to mogę poddać się zabiegowi IPL na rumień i naczynka ?

Lekami przeciwbakteryjnymi wywołującymi fotouczulenia są leki z grupy sulfonamidów – popularny Biseptol i Bactrim oraz tetracykliny np. doksycyklina (Doxycycline,Unidox Solutab). Ponadto stosowane w dermatologii doustne leki przeciwgrzybicze np Flukonazol, również są przyczyną podobnych reakcji. 3 tygodnie po azytromycynie może Pani poddać się zabiegowi IPL. Proszę pamiętać,że każda infekcja nie sprzyja uzyskaniu dobrych wyników zabiegu,
Pozdrawiam
Katarzyna Mudel