Czy można podróżować samolotem po podaniu atropiny?

Dzień dobry Mam zaplanowaną wizyte okulistyczną podczas ktorej bedzie mi najprawdopodobniej podana atropina lub sterydy do oczu (co konkretnie to zależy od mojego stanu). Na ta wizyte lecę samolotem i od razu po wizycie jeszcze tego samego dnia chcę samolotem wracać. Czy atropina lub dooczne sterydy są przeciwskazaniem do lotu samolotem? Czy można je zarzyć tuż przed lotem? Czy nie lepiej przełożyć przelot aż atropina lub sterydy przestaną działać? Jeśli tak to na ile dni po przyjeciu atropiny/sterydow bede zdolna do latania samolotem? Wizytę będę miała w zagranicznym ośrodku - i nie mam jak dopytać (problem ze znajomością języka) dlatego proszę o odpowiedź lekarzy na tym forum) Dziękuję. Pozdrawiam:

Witam. Po zastrzyku dogalkowym nie lata się samolotem .Atropina w kroplach poszerza źrenice na 30 dni. Bedzie Pani źle widzieć ale lecieć można. Prościej jest dobrze przetłumaczyć co ma mieć zpPani robione np email em lub smsem. Pozdrawiam serdecznie