Lot samolotem po operacji woreczka żółciowego

Dzień dobry, jestem po operacji laporoskopowej woreczka żółciowego .Wcześniej miałam zapłacony lot samolotem ,który przypadnie w 10tym dniu po zabieguCzy powiinam go odwołać.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

choć latanie samolotem nie jest przeciwwskazane po operacji laparoskopowej woreczka żółciowego, to jednak ze względów bezpieczeństwa oraz z powodu rekonwalescencji pozabiegowej lepiej jest przełożyć lot.

Warto również porozmawiać o tym fakcie z lekarzem prowadzącym, który wie, jak wyglądała operacja i zna Pani stan zdrowia. Jeśli lekarz nie będzie widział żadnych przeciwwskazań, to może Pani lecieć, oczywiście na własną odpowiedzialność.

Na pokładzie samolotu nie ma bowiem personelu medycznego, który w razie wystąpienia jakichkolwiek powikłań mógłby odpowiednio zareagować. Proszę więc podjąć decyzję w porozumieniu ze swoim lekarzem.

Odpowiedzi naszych ekspertów na podobne pytania znajdzie Pani pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-leciec-samolotem-po-operacji-usuniecia-woreczka-zolciowego,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/mozliwosc-lotu-samolotem-i-przebywania-na-sloncu-po-laparoskopowym-usunieciu-kamieni-z-pecherzyka-zolciowego.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.