Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 7 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy można powtórzyć obrzezanie?

Witam, miałem częściowe obrzezanie w grudniu 2011 roku. Powodem dla którego poddałem się zabiegowi było to, że podczas wzwodu napletek nie schodził mi z żołędzia, mogłem go odprowadzić, ale trochę to bolało. Teraz 3 miesiące po zabiegu częściowego obrzezania nie jestem w 100% usatysfakcjonowany, ponieważ podczas wzwodu napletek schodzi mi do mniej więcej połowy żołędzia, mogę go bez bólu odprowadzić do końca, jednak za żołędziem zawija się fałd skóry, który trochę pogarsza doznania i utrudnia nakładanie prezerwatywy. Mam wrażenie, że gdyby skrócić napletek jeszcze o 2 centymetry, to nie byłoby żadnego problemu.

Moje pytanie w związku z tym, czy można wykonać poprawkę częściowego obrzezania (nie obrzezanie całkowite, tylko znowu częściowe). Nie chcę się obrzezać całkowicie, dlatego że jestem sportowcem i sprawiałoby mi to trudności - ocieranie się żołędzia, poza tym nie chcę czuć się w moim środowisku jak naznaczony. Jeśli byłaby możliwość poddania się takiemu zabiegowi, to poproszę o namiary do dobrych specjalistów z tej dziedziny. Pozdrawiam,

MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Perspektywy polskiej transplantologii

Polska transplantologia nieustannie się rozwija. Operacje są coraz skuteczniejsze, ponieważ wykorzystywane są nowoczesne technologie. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są perspektywy polskiej transplantologii.

Witam serdecznie!

Niestety nie znam żadnych specjalistów z zakresu urologii, których mogłabym polecić na Śląsku. Ocena co do możliwości wykonania powtórnego zabiegu powinna należeć do specjalisty urologa, który ma możliwość osobistego zbadania pacjenta. Teoretycznie zabieg jest możliwy, aczkolwiek wiele zależy od efektu poprzedniego zabiegu - jak wygoiła się rana pooperacyjna, czy nie ma tendencji do nasilonego bliznowacenia, zrostów, włóknienia.

Pozdrawiam,

Lek. med. Agnieszka Barchnicka

Specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu publikacji specjalistycznych z zakresu kardiologii, onkologii oraz chorób wewnętrznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy