Czy można przewidzieć jaki wzrost osiągnie dziecko?

Witam. Mam wątpliwości co do mojej córki. Ma 12,5 lat i jedyne 158-159 cm. Miesiączkuje a gdy była młodsza była gruba i nadal z tym walczy (ok.58 kg). Wydaje mi się że jadła mniej niż potrzebowała szczególnie wtedy gdy zaczęła dorastać. Raz jedna z doktorek stwierdziła że bedzie miała skok wzrostowy i faktycznie trochę urosła. Sama zaczyna się martwić czy urośnie. Jej marzenie to 170-173 cm. Jej kilkanaście lat starsi bracia mają ok. 180 cm. Mój mąż ma podobny wzrost co nasi synowie. Ja mam ok. 164 cm. Chciałybyśmy się dowiedzieć czy moja córka osiągnie wymarzony wzrost czy to jednak nie możliwe. Albo co możemy zrobić.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do ortopedy aby ocenić chrząstki wzrostowe