Co na wzrost dla 18-latka?

Witam, jestem mężczyzną, brakuje mi 4 miesiące do osiemnastki. mam 164 cm wzrostu, jestem wegetarianinem od urodzenia. rosnę mniej więcej cały czas ale bardzo mało, ostatnio przez pół roku jakieś 0,5-1 cm, więc prawie nic. Moje pytanie brzmi: Co mam zrobić żeby urosnąć jak najwięcej? proszę o jak najbardziej obszerną odpowiedź, bo nie jestem kimś kto ma 180 cm a chce mieć 195 cm, tylko mam 164 cm i chce mieć chociaż 170 cm, 180 cm to marzenie:D Rodzice moi są niscy a rodzice matki wysocy.

Hormon wzrostu wydziela się u człowieka pod jednym warunkiem: że sen trwa 8 godzin i odbywa się w całkowitej ciemności. Dlatego tradycyjnie zasłony w sypialniach były z grubego pluszu. Warto dodatkowo zbadać poziom 25(OH)D3, może ma Pan niedobór tej witaminy. Proszę zadbać o te kwestie i zmierzyć się za rok.