Sposoby na zwiększenie wzrostu dla 18-latka

Witam,mam pytanie,18 lat,mam około 170 cm wzrostu,a chciałbym jeszcze urosnąć,nie wiem czy to ważne ale jestem po białaczce,obecnie jestem już zdrowy.Od kilku miesięcy interesuję się koszykówką i również w nią gram,nie ukrywam że chciałbym urosnąć,słyszałem że są ćwiczenia rozciągające które mogą mi pomóc,oraz zbilansowana dieta,czy jest to jeszcze możliwe żebym urósł,nie ukrywam że chciałbym mieć koło 180 cm,choć to będzie bardzo trudne,to chciałbym chociaż w ogóle trochę urosnąć

Niestety nie robiłabym sobie nadmiernych złudzeń co do działania diety w kwestii wzrostu na tym etapie życia. O ile Pana organizm jest jeszcze w fazie wzrostu to prawidłowa dieta - odpowiednia zbilansowana pod kątem energetycznym i obecności składników odżywczych powinna pomóc w wykorzystaniu w pełni tego potencjału. Jeżeli jednak okres wzrostu już się zakończył (co często w Pana wieku ma miejsce) dowolne działania dietetyczne nie będą w tej materii skuteczne. Pomimo tego warto wybrać się do dietetyka, który pomoże dobrać odpowiednio dla Pana stanu fizjologicznego i aktywności fizycznej ilość energii i składników odżywczych i zasugeruje w jaki sposób można to realizować w codziennej praktyce. Nawet jeżeli nie przełoży się to bezpośrednio na wzrost to z całą pewnością może mieć wpływ na budowę ciała i wydolność treningową.