Szanse na zwiększenie wzrostu córki a potrzeba zastosowania diety lub ćwiczeń

Moja corka ma prawie 18 lat i ma 167 cm wzrostu) chciałabym się dowiedzieć czy ma jakiekolwiek szanse żeby jeszcze urosnąć z 4cm? W mojej rodzinie mój syn ma 180, Ja mam 158, a mąż 170 Musi zastosować konkretną, specjalną dietę, ćwiczenia? proszę o bardzo szybką odpowiedz oraz jakąkolwiek radę. Pewien lekarz powiedział że do 21 roku życia są jakiekolwiek szanse, ale jaka dieta? tego nie wiem..

Dzień dobry,

Nie ma specjalnej diety na wyższy wzrost.
Wzrastanie to proces długotrwały, który rozpoczyna się od chwili urodzenia do 18 -21 roku życia. Najintensywniej wzrastanie u dziewczynek jest obserwowany w 11 - 14 roku życia.
W tym okresie ważne są ćwiczenia ogólnorozwojowe, bowiem-skrzywienia kręgosłupa zmniejszają wzrost, a także właściwa dieta, która powinna dostarczać wszystkie składniki odżywcze oraz odpowiednią ilość kalorii.
Ponadto Pani jest dość niską osobą, mąż również do najwyższych osób nie należy. Biorąc pod uwagę geny to są małe szanse na wyższy wzrost u córki, chyba że Pani i męża rodzice są/ byli dość wysocy > 170 wzrostu.