Czy przez odchudzanie można doprowadzić do zahamowania wzrostu?

Mam 14 lat i 158 cm wzrostu. Od dwóch lat zaczęłam się odchudzać i nie wiem, czy jeszcze mogę urosnąć.

Witam serdecznie,

Wzrastanie u dziewcząt trwa zazwyczaj do ok. 16 roku życia. Odchudzanie przed osiągnięciem tego wieku może spowodować trwałe zahamowanie wzrastania i uzyskanie mniejszego wzrostu, niż mogłabyś osiągnąć dzięki swoim genom.
Im wcześniej rozpoczęło się odchudzanie oraz im dłużej trwa, tym większe ryzyko niekorzystnego wpływu na wzrost.

Z pozdrowieniami