Zahamowanie wzrostu - czy jest skutkiem anoreksji?

Witam. Jestem czternastolatką. Około rok temu zachorowałam na anoreksję. Obecnie jestem po dwumiesięcznym pobycie w szpitalu, gdzie przytyłam z 31 kg do 38 kg. Zastanawiam się czy choroba mogła spowodować, że się "zniżyłam"? Około rok temu mierzyłam 164 cm wzrostu, a dwa miesiące temu zostałam zmierzona i miałam 160 cm. Czy możliwe, że to skutek intensywnego odchudzania (schudłam 13kg w ciągu roku) czy po prostu pomyłka podczas mierzenia? Jeżeli to skutek choroby, to czy są szanse, że jeszcze urosnę? Pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Efektem anoreksji może byc zahamowanie wzrostu. Jest to tym bardziej prawdopodobne, im wcześniej zaczyna się anoreksja i dłużej trwa.
Jednak raz uzyskany wzrost nie może się cofnąć - myślę więc, że doszło do pomyłki w trakcie jednego z pomiarów.

Z pozdrowieniami