Chcę urosnąć kilka cm - co mam zrobić?

Mam 13 lat, 163 cm wzrostu i waga 60 kg, chcę mieć wzrost np. 170 cm lub 169. Proszę o pomoc. Nie wiem, co mam zrobić?
13 LAT ponad rok temu

Witam,
nasz wzrost jest w pewnym stopniu zdeterminowany genetycznie, jednak właściwa dieta i aktywność fizyczna również odgrywają tu duża rolę. Przede wszystkim musisz dbać o prawidłowe żywienie, aby dostarczać wszystkich odpowiednich składników odżywczych i odpowiedniej ilości energii - nie odchudzaj się, ale stosuj do zdrowych zasad żywienia http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki.
Dziewczęta rosną do około 16 roku życia, chłopcy dłużej, nawet do 19-20. Nie należy się przejmować póki co, możesz wykonywać ćwiczenia rozciągające oraz być aktywną fizycznie.
Świetna jest koszykówka lub siatkówka, które wymagają ciągłego skakania i wybijania się, dzięki czemu nasze ciało się rozciąga.
Pozdrawiam