Chciałabym urosnąć - jak to zrobić?

Mam 13 lat, ważę 58 kg, wzrost 163 cm .... co mam zrobić? chciałam urosnąć kilka cm wzrostu... pomóżcie mi ... proszę

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Twój wzrost znajduje się w górnym przedziale normy dla wieku. Można wywnioskować, iż rozwijasz się prawidłowo. Nie ma sposobu na przyspieszenie procesu zwiększania długości ciała. Każdy rozwija się w różnym tempie nie da się określić ile jeszcze urośniesz. Ponieważ okres dojrzewania jeszcze się u Ciebie nie zakończył, z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że twój wzrost ulegnie zwiększeniu. Jeśli cokolwiek Cię niepokoi porozmawiaj z rodzicami oraz, w razie potrzeby, udaj się do lekarza.