Niski wzrost - czy uda mi się jeszcze urosnąć?

Mam 15 lat i 157cm. Jestem najniższa w klasie. Moi rodzice mają 167,175. Miesiąc temu 1 miesiączka. Od 13 roku życia nie rosnę.
15 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Twój wzrost oscyluje w okolicy 15. centyla. Oznacza to, iż jest w normie. Zwiększanie długości ciała bardzo często odbywa się skokowo. Na wzrost ma wpływ wiele czynników. Nie można jednoznacznie stwierdzić, czy uda Ci się jeszcze urosnąć. Ponieważ okres dojrzewania jeszcze się nie zakończył, jest szansa, że podana długość nie jest ostateczna. Najlepiej będzie, jeśli udasz się do lekarza, który kompetentnie oceni prawidłowość rozwoju. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości z pewnością znajdzie rozwiązanie problemu.