Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 6 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co wpływa na wzrost?

Jestem dziewczyna, miesiączkuję. Za półtora miesiąca skończę 13 lat. Mam 158 cm wzrostu, ważę 44/45 kg. Prawie codziennie pije mleko, jem owoce i warzywa. Zjadam zwykle wszystko - tzn. nie wybrzydzam :) Co wpływa na wzrost ? Bo chce mieć tak 165 cm wzrostu ;-) Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Niehormonalna terapia menopauzy

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy serdecznie!

Według siatek centylowych, które określają prawidłowość rozwoju dzieci i młodzieży Twój wzrost znajduje się na poziomie 50. centyla w odniesieniu do wieku. Jest to wartość jak najbardziej prawidłowa. Ponieważ każdy rozwija się indywidualnie nie da się jednoznacznie określić czy i kiedy osiągniesz upragnioną długość ciała.

Często bywa tak, że proces wzrostu odbywa się skokowo. Na wzrost, oprócz prawidłowej diety, wpływają również predyspozycje genetyczne oraz wiele innych czynników. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do prawidłowości rozwoju skontaktuj się z lekarzem.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy