Czy mam szansę urosnąć?

WITAM MAM 12 LAT WAŻE 45 KG I MAM 160 CM WZROSTU MOJA MAMA MA JAKIES 163 CM WZROSTU DOSTAŁAM OKRESU W WIEKU 11 LAT .MÓJ TATA JEST DOSC WYSOKI I JESTEM DO NIEGO PODOBNA .CHCIAŁABYM SIĘ DOWIEDZIEC CZY JESZCZE UROSNE OBAWIAM SIĘ ŻE NIE I CAŁY CZAS MNIE TO MARTWI CHCIAŁABYM BYĆ WZROSTU MOJEGO TATY .JA NAPRAWDE NIE CHCE BYĆ NISKA CZASAMI NAWET PŁACZE

Lek. Marta Gryszkiewicz

Masz dopiero 12 lat, co oznacza, że stosunkowo niedawno rozpoczęłaś okres dojrzewania. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że jeszcze urośniesz kilka/kilkanaście centymetrów. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć jaki ostatecznie wzrost osiągniesz. Nie ma możliwości stymulacji wzrostu.
160 cm to wzrost zbliżony do średniej krajowej wzrostu kobiet w Polsce. Nie powinnaś się zamartwiać, tym że jesteś za niska, gdyż twój wzrost jest całkowicie w normie.