Ile jeszcze urosnę?

Mam 12 lat i 165 cm wzrostu, to dużo na mój wiek, ale ma wyższe koleżanki w klasie, ale moi rodzice są mali. Mama 164cm, tata 165 cm, brat o 2 lata starszy 169/170cm. A i jeszcze, czy to dobra waga 49-50 kilo do mojego wzrostu?
12 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała w stosunku do wzrostu jest prawidłowa i nie masz się, czego obawiać. Niestety na pytanie ile jeszcze urośniesz nie jestem w stanie odpowiedzieć. Takich rzeczy nie da się przewidzieć. Mogę jedynie zaznaczyć, że zazwyczaj dzieci przerastają swoich rodziców, a okres wzrostu u dziewczyn kończy się około 16 roku życia.

Pozdrawiam.