Ile jeszcze urosnę?

Witam. Od niedawna mam miesiączkę. Mam ok. 166 cm i 14 lat. Moi rodzice są wysocy (mój tata ma ponad 180 cm). Na jakiejś stronie przeczytałam, że po pierwszej miesiączce można urosnąć jeszcze tylko 8 cm. Czy to prawda? Czy mam szanse mieć w przyszłości 1,75? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam :)

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

To, ile będziemy mieli wzrostu zależy od tego, co jest wpisane w genach (czyli nie mamy na to wpływu) oraz stylu życia.

Rzeczywiście po rozpoczęciu miesiączkowania tempo wzrostu spada, ale się nie zatrzymuje.

Proszę dbać o zdowie - zdrowo się odżywiać, unikać używek oraz regularnie ćwiczyć. I wtedy wszystko powinno być w porządku. Natomiast nikt Pani nie zagwarantuje, jaki będzie Pani wzrost ostatecznie.

Pozdrawiam.