Mam 158 cm i 14 lat. Czy jeszcze urosnę?

Witam, jestem dziewczyną i mam 14 lat i 8 miesiecy. Jestem bardzo niska, mam 158 cm. Moja mama też jest niska, ma 157 cm a tata 179 cm. Ważę ok. 47- 48 kg. Czy jeszcze urosnę, co mogę zrobić, by mieć chociaż 163 cm? Jestem prawie najniższa w klasie (2 gimnazjum), moje koleżanki są wysokie, mają po 168-170 cm. Tak bardzo chciałabym być wyższa, czy są jakieś szanse? Co robić? Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam

Witam,

dziewczynki rosną do około 16 roku życia, dlatego nie musisz się martwić. Dodatkowo zwykle dzieci przerastają rodziców. Aby zwiększyć swoje szanse powinnaś regularnie uprawiać sport, który sprzyja rozwojowi mięśni oraz przyspiesza wzrost kości.

Równie ważne jest prawidłowe odżywianie i dostarczanie swojemu organizmowi niezbędnych składników odżywczych, mineralnych i witamin a także odpowiedniej ilości energii. Jeśli masz wątpliwości co do tego, czy zdrowo się odżywiasz, zajrzyj do artykułu http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki.

Pozdrawiam