Czy można przyjąć Monural w pierwszym trymestrze ciąży?

Dzien dobry Czy mozna w I trymestrze ciazy wziac antybiotyk Monural na infekcje drog moczowych? Lekarz mi przepisal, jednak przeczytalam ze jest to dosc silny antybiotyk i sie boje konsekwencji, a mialam do tej pory tylko badanie ogolne moczu, a nie posiew robiony. Bardzo prosze o szybka odpowiedz.
KOBIETA, 35 LAT 2 tygodnie temu

Dzień dobry,

Według ulotki :

"Podczas ciąży Monural należy stosować tylko w przypadku zdecydowanej konieczności i zawsze pod ścisłą kontrolą lekarską.

Jeżeli można z niego zrezygnować, to lepiej tak zrobić. Antybiotykoterapia w postaci jednorazowej dawki nie jest uznawana za właściwy sposób leczenia zakażeń dróg moczowych u kobiet ciężarnych".

Szkoda,że nie został wykonany posiew moczu.

Ale może warto poprosić poprzez teleporate innego lekarza o wypisanie leku bezpieczniejszego w ciąży.

Jeśli będzie miała Pani więcej pytań,to zapraszam na mojego Instagrama:

https://www.instagram.com/abczdrowie_polozna?igsh=eHIxOHNjOGc3aGd3

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska