Czy można przyjmować Ismigen i Telfexo w czasie ciąży?

Witam, Dziś byłam u lekarza i dostałam na infekcje ismigen i telfexo. I tetaz zaczynają się schodki, jestem w 19 tc ciąży, lekarz zapewniał mnie, że mogę na spokojnie brać te leki, a później dowiedziałam się, że nie powinno się ich stosować w tym okresie. Zacząć je brać czy sobie darować?

Lek. Michał Lenard

Ismigen może być stosowany w ciąży. Jeśli chodzi o Telfexo, to brak jest odpowiednich badań dotyczących ewentualnego zagrożenia dla ciąży, ale w praktyce klinicznej jest on stosowany również u ciężarnych. Pozdrawiam!