Czy można przyjmować leki uspokajające przy nerwicy?

Czy przy nerwicy i lekach typu Zoloft jest możliwość brania leków uspokajających OTC? Typu na przykład ventolin? Co jeszcze można brać, aby złagodzić jak najbardziej negatywne skutki nerwicy typu niepokój itd?

Szanowna Pani,
emocje trzeba rozpoznać i zrozumieć, odczytać to, co chcą nam powiedzieć, niepokój czujemy w określonych sytuacjach, pod wpływem negatywnych automatycznych myśli, zmodyfikowanie sposobu myślenia może wpłynąć na odczuwane emocje. W momencie kiedy spłycimy odczuwanie emocji, niwelujemy objawy, jednak nie leczymy przyczyny problemu. W momencie kiedy odstawimy leki, problem może się nasilić - objawy mogą powrócić ich nasilenie wzrośnie. W związku z tym, równocześnie z farmakoterapią, zalecana jest psychoterapia poznawczo - behawioralna jako forma leczenia.
Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią i mam nadzieję, że jest Pani pod stałą kontrolą psychiatry. Proszę się więc go zapytać o jednoczesne stosowanie różnego rodzaju leków. W Pani wieku proponowałabym raczej częste wychodzenie na powietrze, zajęcie się sportem i rekreacją (na powietrzu), ponieważ szkoda żeby poprzez nadmierne przyjmowanie leków uspokajających powodowała Pani zagrożenie dla swojej wątroby, która musi te wszystkie leki detoksykować. *** Proszę Pani, 24 lata to jest najpiękniejszy wiek w życiu. Proszę się nauczyć cieszyć nim a nie obarczać swojej głowy myśleniem, który lek mnie wyciszy i uspokoi. Bo tak naprawdę to nie ma takich leków. Już lepiej iść do psychoterapeuty, z którym można porozmawiać o trudnościach jakie Panią w życiu spotykają i sukcesywnie je rozwiązywać. Świat jest naprawdę piękny i życzę Pani, aby Pani zaczęła to zauważać - zamiast jaki jeszcze lek wziąć na uspokojenie.
*** Pozdrawiam Panią serdecznie i życzę powodzenia w pięknym świecie, który Panią otacza, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl

Witam Panią
Kwestię doboru i stosowania leków powinna Pani
skonsultować z lekarzem prowadzącym.
To on zna Pani organizm, historię Pani choroby i posiada stosowną
wiedzę na temat przepisywanych leków.
Jednak zaburzeń nerwicowych, lękowych nie można wyleczyć
samymi środkami farmakologicznymi.
Warto więc zastanowić się też nad wprowadzeniem psychoterapii
w proces leczenia.
Farmakologia bowiem jest leczeniem objawowym.
Leczenie farmakologiczne, tzn. środki uspokajające,
obniżające napięcie, czasem antydepresanty o dodatkowym
działaniu tłumiącym lęk sprawiają, że lęki i inne dolegliwości
stają się łatwiejsze do zniesienia, ale nie leczą choroby.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia lękowe,
i ich uciążliwe konsekwencje, należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami nerwicy oraz jej konsekwencjami,
dzięki czemu odzyska Pani spokój, równowagę wewnętrzną
i radość życia.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy zaburzeń
lękowych, ale również dociera się do przyczyny problemu
i znajduje się sposób wyleczenia choroby.
Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl