Czy można puszczać nieświadomie gazy?

Witam, ostatnio kilku znajomych zapytało się mnie czy "puściłem bąka". Oczywiście domyśliłem się, że coś im ode mnie śmierdziało ale ja w ogóle nic nie czułem jak i nie czułem żeby odbytem wydostały się gazy więc tu moje pytania. Czy można puszczać nieświadomie gazy nawet tego nie czując? Jeśli tak to czy to jakaś choroba i czy można to czymś leczyć? Dziękuję.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisana sytuacja jest mało prawdopodobna. W razie wątpliwości proszę udać się do lekarza.