Przewlekłe zatwardzenie i gazy a hemoroidy i wypadanie odbytu

Witam mam,ciagłe zatwardzenie odziennie rano i wieczorem mam straszne gazy, Widzę przy dobycie żłyły przy napręzeniu robią się fioletwe oplatają odbyt .Czy to hemoridy? Gdy sie napne cos wychodzi mi zodbytu, coś rózowego, tak jakby błona to jest jasniejsze niz zyły, z odbytu wydobywa mi sie przydko pachnący śluz, niegdzy nie krwawiłam z tamtąd a moze to wypadanie odbytu?? Co z tamtą moze wychodzic.miedzy posladkami mam cimno rózową kreskę.Dawniej przez dlugi czas wstrzymywałam stolec.Mam 20 lat.

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Opisane objawy sugerują rozpoznanie żylaków odbytu zwanych popularnie hemoroidami. Do rozwoju tej choroby przyczyniają się min. zaparcia, wzdęcia i wstrzymywanie stolca.
Proszę zgłosić się do Poradnii Chirurgicznej w celu potwierdzenia diagnozy i oceny stopnia zaawansowania choroby.
Pozdrawiam!