Czy można sie opalać po operacji przepukliny?

Witam mam 25 lat i w morcu miałem operacje na przepuchline kresy białej (bez siatki). Po operacji miałem założony sączek z srebrem z uwagi na pojawiająca się wydzielone. W wrześniu chce lecieć na wakacje oczywiście wiem, że bliznr mam nie opalać ale czy nie ma przeciwwskazań do podróży i czy mogę zacząć pływać. Nie noszę ciężarów bardzo się oszczędzam bo boję się nawrotu. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Dzień dobry. Od operacji do Pana wyjazdu minie 6 miesięcy. Po takim okresie tkanki powinny być wygojone. Nie ma przeciwskazań do podróży i pływania. Opalając sie należy stosować krem z wysokim filterem UV. Proszę również taki krem stosować na miejsce blizny. Pozdrawiam.