Czy można stosować globulki dopochwowe w trakcie miesiączki?

jestem w trakcie kuracji Albothylem (globulki dopochwowe), jednak dostałam w miesiączkę, więc skierowałam pytanie do ginekologa, czy mogę podczas miesiączki go stosować, powiedział, że można go stosować...a teraz czytam w ulotce leku w przeciwskazaniach jest napisane: że nie stosować podczas miesiączki...;/ kogo słuchać?

Jeżeli jest silna infekcja, to może Pani stosować- będzie to może mniej korzystne, wraz z krwią lek może się niestety wydostawać z pochwy i leczenie może być mniej skuteczne. Tylko o to chodzi. proszę go stosować na noc, po położeniu się już do łóżka. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.