Glibetic i lek Glucophage jednocześnie

Dzień dobry, mam pytanie o lek glibetic i glucophage. Mam stwierdzoną cukrzycę typu 2, od prawie tygodnia jestem na diecie 1000 kcal, poniewaz chce zrzucic zbedne kilogramy i lepiej wygladac, slyszalam tez ze otylosc wzmaga cukrzyce. Stosuje leki glucophage 500 oraz glibetic 2. Cukry są lepsze, ale wciąż na czczo bardzo wysokie, w granicach 160-170. Zwiekszylem dawkę glucophage do 1000 rano , czy można stosować lek glucophage i glibetic razem wieczorem? Czy glibetic i glucophage mozna laczyc i stosowac je w tym samym czasie? czy glibetic nie wplywa na dzialanie glucophage, czy wymagana jest przerwa po wzieciu glibetic? Moge brac glibetic rano i wieczorem, czy to bedzie za duza dawka, ktora moze mi zaszkodzic? Bede wdzieczna za sugestie i oczywiscie pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Glibetic stosuje się raz dziennie proszę koniecznie udac się do lekarza rodzinnego aby odpowiednio zmodyfikować leczenie