Czy można stosować Macmiror w 20 dniu cyklu?

Wczoraj zgłosiłam się do ginekologa z infekcją, która rozpoczęła się przedwczoraj. Lekarz przepisał Macmirror 500 mimo, że powiedziałam, że staramy się dziecko a na ulotce jest napisane, że nie powinno się stosować go w ciąży. Podczas badania usg lekarz powiedział, że jestem w 2 fazie cyklu (20 dzień). Moje cykle trawają zwykle 32-34 dni. Kiedy spytałam, czy miałam już owulację, stwierdził, że nie jest w stanie tego sprawdzić. Czy powinnam stosować te globulki? Czy 2 faza oznacza niepłodność?

Lek. Tomasz Budlewski

Jest możliwość ciąży. Propknuje ponownie udac się do lekarza rodzinnego gdyż nalezy rozważyć za i przeciw względem czy nie lepiej pwyleczyc i dopiero się starac i czy np większym ryzykiem dla dziecka nie będzie infekcja nie wyleczona