Czy można stosować Procto-Hemolan w 11 tygodniu ciąży?

Dzień dobry jestem w 11 tygodniu ciąży i mam problem z hemoriodami. Ginekolog kazał stosować mi maść procto-hemolan. Stosowałam ja zewnętrznie i troche wycierałam doodbytniczo przez 4 dni 2 razy dziennie. Dzisiaj mój lekarz ogólny powiedział, że taka maść jest zabroniona w I trymestrze ciąży. Czy mogłam zaszkodzić dziecku?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje kierowac się zaleceniami lekarza ginekologa sadze ze lekarz zastosował lek gdyż ma z nim doświadczenie