Cena Procto Hemolan a jego skuteczność i sposób stosowania

Witam, urodziłam synka 11 miesięcy temu i po porodzie mam hemoroidy zewnętrzne. Zamierzam zastosować maści Procto-hemolan tylko zastanawiam się czy mam ją używać wewnętrznie czy zewnętrznie? i czy mogę brać cyclor3 fort i ile razy dziennie.? Jakie są najskuteczniejsze sposoby na pozbycie się hemoroidów? Czy niewłaściwe stosowanie Procto Hemolan może prowadzić do jakiś skutków ubocznych? A może jest inny, lepszy środek, maść zamiast Procto Hemolan, które pomogą wyleczyć hemoroidy? Cena Procto Hemolan jest dosyć wysoka, chętnie zastosowałabym coś innego i tańszego, ale z drugiej strony jeśli ta maść ma być skuteczna to już trudno - przeżyję jakoś cenę Procto Hemolanu, bo najważniejsze jest, żeby się całkowicie wyleczyć. Jak nie dopuścić do ponownego zachorowania na hemoroidy? Hemoroidy są dla mnie bardzo uciążliwe i nie wiem jak sobie z nimi poradzić. Proszę o poradę.

Witam,
krem ten jest wskazany zarówno na hemoroidy wewnętrzne i zewnętrzne.
dawkowanie: doodbytniczo. Za pomocą dołączonego aplikatora nakładać preparat (pasmo długości około 1 cm) na miejsce zmienione chorobowo dwa razy na dobę rano i wieczorem. Po ustąpieniu ostrych objawów preparat można stosować jeden raz na dobę.

pozdrawiam!