Mycosyst 200 stosowany dzień po dniu

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące tabletek Mycosyst i ich dawkowania. Czy można stosować tabletki Mycosyst 200 dzień po dniu? Lekarz zalecił stosowanie tabletek Mycosyst raz dziennie po jednej tabletce przez 4 dni (infekcja pochwy). Lekarz zalecił też stosowanie tabletek partnerowi. Partner ma brać Mycosyst przez trzy dni. Nie wiem, czy tak może być? Przeanalizowałam ulotkę Mycosystu i zdziwiło mnie, że w ulotce podane są inne schematy stosowania. Nie wiem, czy powinnam stosować Mycosyst według zaleceń lekarza, czy zgodnie z tym co jest napisane w ulotce? Szczerze mówiąc, mam mętlik w głowie, a nie chciałabym, żeby lek przyniósł efekt przeciwny do zamierzonego. Czy Mycosyst stosowany w innych dawkach, niż jest to napisane w ulotce nadal będzie skuteczny? Z góry dziękuję za odpowiedź, Pozdrawiam.

Aleksander Ropielewski

Można stosować lek w taki sposób. W ulotce sugerowane są najczęściej stosowane schematy dawkowania.