Proktosedon a skutki uboczne

Dzień dobry, mam pytanie do lekarza proktologa dotyczące leku Proktosedon. Mam stan zapalny odbytu (małe szczeliny). Czym może grozić zbyt częste używanie maści Proktosedon (hydrokortyzon, neomycyna, cynchokaina, eskulina)? W ulotce Proktosedonu jest napisane, żeby stosować maść przez 3 do 6 dni, ale nie jest napisane co ile można takie leczenie powtarzać. Nie chce sobie zaszkodzić. Zastanawiam się też, czy może powinienem Proktosedon stosować na zmianę z jakąś inną maścią? Zapomniałem o to zapytać ostatnio lekarza. Czy można Proktosedon stosować dłużej niż jest to napisane w ulotce, ale przykładowo w mniejszych dawkach? Może Proktosedon ma jakiś zamiennik, który będzie bezpieczniejszy i mógłby być stosowany długotrwale? Czy zbyt długie stosowanie Proktosedonu może przynieść jakieś skutki uboczne? Jeśli tak, to jakie? Proszę o poradę i z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Lek. Tomasz Budlewski

wszelkie działania niepożądane stosowania miejscowego steroidowych. proszę kierować się zaleceniami lekarza badającego